Z wizytą w krakowskim Ogrodzie Botanicznym

Kraków to wspaniałe miasto, którego zabytki znane są doskonale w całej Europie. Dawna stolica Polski może zachwycić i tych, którzy w czasie wycieczki po mieście chcą poszerzyć swą wiedzę z zakresu botaniki oraz odpocząć w pięknym otoczeniu.

Dla nich miejscem wyjątkowo atrakcyjnym może się okazać Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jest to jedna z największych atrakcji dla każdego miłośnika przyrody, który w czasie wycieczki po Krakowie chce poznawać jego zielone oblicze. Dzieje krakowskiego Ogrodu Botanicznego sięgają lat 80. XVIII stulecia. To właśnie wtedy profesor Jan Jaśkiewicz, na terenie należącym niegdyś do rodziny Czartoryskich, rozpoczął prace związane z utworzeniem ogrodu. Dziś jest to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi może oczarować nas Kraków. Na miłośników przyrody czekają tu liczne gatunki roślin.

Nie brak gatunków egzotycznych, choć i „nasze” dęby zasługują tu na uwagę. Wielką atrakcją są fragmenty dawnych detali architektonicznych z różnych budynków krakowskich, które wykorzystano jako dekoracje. Taką rolę pełnią m. in. późnogotyckie filary, pochodzące z Collegium Maius, Dziś są one wyjątkowo cennymi donicami i jedną z większych atrakcji dla tych turystów, którzy postanowili zwiedzić krakowski Ogród Botaniczny. Wspaniałą ozdobą tego miejsca są też dwie palmiarnie. Powstały one w XIX wieku, a ze względu na swą formę i konstrukcję, są one uznawane za jedne z najciekawszych przykładów dawnej inżynierii. Z całą pewnością warto je zobaczyć, gdyż te wyjątkowe budowle mają niezwykłą wartość.

Uwagę przyciągają w tym miejscu również liczne popiersia, dzięki którym turyści mogą lepiej poznawać najbardziej zasłużonych botaników związanych m. in. z krakowskim Ogrodem Botanicznym.

Więcej artykułów o ciekawych atrakcjach Krakowa i okolic znajdziesz w serwisie https://www.region24.pl/.