Najciekawsze plaże nad polskim morzem

To prawda, że cała linia brzegowa nad polskim morzem jest piękna i inna na swój wyjątkowy sposób. Dokąd wybrać się na dłuższy urlop lub na weekend?

Oto ranking najciekawszych plaż nad polskim morzem,

Plaża w Orłowie, Gdynia

Trójmiasto jest jednym z najpopularniejszych kierunków nad polskim morzem. Zachęcającym do odwiedzenia miejscem jest plaża w Orłowie. Znajduje się tam stromy, 40-metrowy klif, który zapiera dech w piersiach. Jest to zdecydowanie jedna z ciekawszych polskich plaż.

Plaża w Czołpinie

Przepiękna, niesamowicie czysta, zlokalizowana w obszarze Słowińskiego Parku Narodowego plaża, cechuje się drobnoziarnistym, jasnym piaskiem. Jest to miejsce, gdzie można odetchnąć od zgiełku i podziwiać niesamowite krajobrazy i zjawiska przyrodnicze. W pobliżu tej plaży znajdują się kopalniane pnie drzew, które można obejrzeć podczas spaceru wzdłuż morza.

Plaża w Poddąbiu

Plaża w Poddąbiu cechuje się drobnym piaskiem oraz towarzystwem wysokich klifów. Ciekawym jest, że będąc na tej plaży, można zaobserwować spoczywający przy samym brzegu wrak duńskiego torpedowca TFA 4.

Plaża w Jarosławcu

Jarosławiec nazywany jest „polskim Dubajem”. Nietuzinkowa budowla morska spełnia zadanie ochrony brzegu, Jest to nic innego niż zbudowana sztuczna wyspa chroniąca klif w Jarosławcu przed osunięciem się. Plażowanie jest tam dozwolone,a płytka i ciepła woda przyciąga ogrom turystów.

Plaża w Trzęsaczu

To wyjątkowe, ciekawe miejsce, sąsiadujące z kilkusetletnimi ruinami gotyckiej świątyni oraz z platformą widokową, które znajdują się na klifie w Trzęsaczu. Miejsce to jest niesamowicie dynamiczne ze względu na ciągłe oddziaływanie ze sobą lądu oraz morza. Plaża jest niezwykle zadbana, czysta – regularnie otrzymuje Błękitną Flagę.

Sprawdź listę dla zapominalskich, praktycznych rzeczy które musisz zabrać na plażę w portalu edebki.pl.