Miluza – dlaczego warto odwiedzić ten skarb Alzacji (Francji)?

Choć dla wielu turystów Francja to przede wszystkim Paryż oraz piękne zamku w dolinie Loary, na uwagę zasługuje Alzacja – wyjątkowa kraina, na terenie której wspaniałe atrakcje turystyczne czekają niemal na każdym kroku.

Skarby Alzacji – poznaj francuską Miluzę

Biura podróży coraz chętniej organizują wycieczki, których celem jest właśnie Alzacja i jej najpiękniejsze miasta. Wśród skarbów tego regionu znalazło się miasto o wdzięcznej nazwie Miluza. Jakie atrakcje turystyczne czekają na jego terenie na wycieczki? Dlaczego biura podróży tak mocno pokochały to wyjątkowe miasto?

Miluza bez wątpienia zasłużyła sobie na tak wielką popularność. Jest nie tylko jednym z najważniejszych, ale i najpiękniejszych miast na terenie Alzacji. Już w XIII wieku była miastem ważnym i znanym w regionie, a jako wolne miasto cesarskie przez lata mogła się pomyślnie rozwijać. Skomplikowane dzieje Alzacji sprawiły, że Miluza przez długi czas związana była z Niemcami oraz Szwajcarią. Dopiero po zakończeniu I wojny światowej stała się miastem francuskim. Dziś jest jedną z perełek Alzacji oraz jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakim może się pochwalić Francja. Tu, w mieście kupców i duchownych, można podziwiać wiele ciekawych pamiątek historycznych. Jedną z najciekawszych budowli na terenie miasta jest renesansowy ratusz, który powstał w XVI wieku. Zachwyca też warowny dom z XII wieku, będący jednym z najciekawszych przykładów gotyckiej architektury w Europie. Miluza to jednocześnie miasto znane z dynamicznego rozwoju przemysłu w XIX wieku. O robotniczym charakterze tego miasta przypomina tu do dziś wiele godnych uwagi obiektów. Z pewnością wielu wrażeń dostarczy poszerzenie programu wycieczki po mieście o wizytę na terenie dawnej dzielnicy robotniczej. Ma ona swój specyficzny, typowy dla XIX stulecia charakter.

Warto też zapoznać się z muzeami, w których można zapoznać się z dziejami lokalnej ceramiki lub z historią alzackiej kolei. Wielką atrakcją, a zarazem największą ciekawostką dla turystów – automaniaków jest muzeum, w którym prezentowane są samochody. Ta wyjątkowa kolekcja przyciąga do Miluzy miłośników motoryzacji z całego świata.

Więcej artykułów o najciekawszych kierunkach turystycznych z całego świata, znajdziesz w serwisie opodrozach.pl.