Goleniów – jeden ze skarbów Pomorza, w którym można tanio wypocząć

Pomorze ma się czym pochwalić, a wycieczki po tej części Polski mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Jedną z tych miejscowości, którym z pewnością warto poświęcić tu więcej uwagi, jest Goleniów.

Jakie atrakcje czekają na zwiedzających w Goleniowie?

Goleniów jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych na terenie Pomorza Zachodniego, jednak turystom zaglądającym na jego teren nuda z pewnością nie grozi. Miasto to może się pochwalić atrakcyjną lokalizacją, dzięki czemu turyści bardzo chętnie poświęcają mu swój czas. Malownicza sceneria Równiny Goleniowskiej przyciąga, spore wrażenie może też zrobić dolina Iny – rzeki, która jest jednym z ważniejszych dopływów Odry. W pobliżu Goleniowa nie brak wspaniałych kompleksów leśnych, dzięki czemu miasto to jest atrakcyjnym celem podróży dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać aktywnie na łonie natury. Miasto to przyciąga jednocześnie interesującą przeszłością oraz zabudową, obok której trudno jest przejść obojętnie.

Goleniów był swego czasu ważnym ośrodkiem handlowym, o czym do dziś przypominają nam wspaniałe zabytki, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po tym mieście. Dumą tego miasta jest gotycki kościół św. Katarzyny, który może się pochwalić cennym wyposażeniem oraz pięknymi ołtarzami. W mieście tym warto również zwrócić uwagę na średniowieczne mury oraz na takie fortyfikacje, jak Baszta Prochowa czy Brama Wolińska, będąca jednym z ważniejszych obiektów na terenie tego miasta.

Goleniów może się też pochwalić wieloma pięknymi kamienicami z XVIII oraz XIX wieku oraz tak ciekawą perełką dawnej architektury, jakim jest spichlerz, dumnie wznoszący się nad rzeką Iną. Ta ciekawa budowla ryglowa do dziś przypomina nam o istniejącym tu niegdyś porcie rzecznym, który w dziejach miasta odegrał bardzo ważną rolę.

Więcej artykułów o atrakcjach turystycznych Pomorza znajdziesz w serwisie https://www.pomorzanie.pl/.