Wynajem w pobliżu kasyna – czy to się opłaca?

Kasyna są dość newralgicznymi miejscami – przynajmniej jeśli chodzi o powszechne opinie dotyczące legalności i bezpieczeństwa oferowanej tam rozrywki. Co zatem, jeśli padnie pomysł najmu w pobliżu miejsca gier? To zależy od tego, czy chcesz wynająć tam mieszkanie, czy raczej lokal usługowy. Jeśli np. miałby to być bar lub innego rodzaju lokal, działający głównie nocami – może to być dla Ciebie wyjątkowo opłacalne.

Rozrywka dla dorosłych

Dlaczego nie otworzyć baru w pobliżu kasyna? Nie każde w końcu ma wydzielone miejsce, gdzie można w spokoju usiąść i porozmawiać przy smacznym drinku – bary w kasynie zwykle ulokowane są w pobliżu sali gier hazardowych, a jak wiadomo – emocje i gwar na sali mogą przeszkadzać w załatwianiu interesów i innych dżentelmeńskich rozmowach. Dlatego też bar, gdzie dodatkowo można np. obejrzeć mecz i napić się dobrego alkoholu to zdecydowanie coś, co może przynieść Ci wymierne korzyści. Jeśli nazwa nawiązałaby dodatkowo do miejsca lub właśnie klimatu, który w nim panuje, może to być całkiem charakterystyczny i chętnie odwiedzany lokal. Dla niektórych klientów, sąsiedztwo kasyna może być pewnego rodzaju prestiżem. Warto wziąć to pod uwagę, przeglądając oferty najmu lokali. Paradoksalnie sąsiedztwo kasyna może Ci pomóc w rozwinięciu własnego biznesu.

Kłopotliwi sąsiedzi?

Wiele lokali w pobliżu kasyn notuje całkiem zadowalające obroty, jednak nie brakuje również tych, którzy uskarżają się na brak klientów właśnie ze względu na kłopotliwe i hałaśliwe sąsiedztwo. Z drugiej strony – czasem osoby wychodzące z kasyna, niezadowoleni swoimi wynikami z danego dnia, nie są w stanie trzymać nerwów na wodzy i demolują otoczenie kasyna. To zatem dość ryzykowne przedsięwzięcie – zwłaszcza, jeśli w witrynie są ustawione względnie drogie towary. Z drugiej strony – po nocnych rozrywkach czasem zostają kłopotliwe “pamiątki” – rozbite butelki, pety itp. Nie zawsze uda się je sprzątnąć przed otwarciem Twojego lokalu. Zatem jeśli w razie czego delikatnie zaśmiecone otoczenie nie przeszkadzałoby Twoim klientom – w zasadzie możesz całkiem serio pomyśleć o otwieraniu kasyna właśnie w takim otoczeniu. To zapewne dość duże wady, jednak warto brać je pod uwagę w razie pomysłu na właśnie taką lokalizację swojego biznesu. Co jednak jeśli chcesz wynająć w pobliżu kasyna nie lokal usługowy a mieszkanie, w którym chcesz na co dzień normalnie funkcjonować?

Sąsiedzi kasyna

W zasadzie bywa, że sąsiedztwo kasyna nie jest złym pomysłem, ponieważ niektóre osoby prowadzące typowo nocny, mocno rozrywkowy tryb życia, mogą doskonale odnaleźć się w takim otoczeniu. Nie będzie przeszkadzał im hałas ani duża ilość osób przewijających się obok bloku lub apartamentowca. Z drugiej strony – jeśli planujesz wkrótce założyć rodzinę i raczej poszukujesz wyciszenia – może to nie być najlepsza opcja dla Ciebie. Jeśli natomiast sam jesteś częstym gościem kasyna – zaoszczędzisz sporo na dojazdach. Pamiętaj także o nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych -dzięki nim tłumisz swoje mieszkanie w taki sposób, że nie będą miały do niego dostępu niemal żadne odgłosy z otoczenie. Podobne działania z pewnością zastosuje również kasyna, więc nawet jeśli Twoje mieszkanie miałoby się znaleźć tuż nad takim lokalem – nie powinieneś zbytnio na tym ucierpieć.

Jaki lokal warto otworzyć w pobliżu kasyna?

W pobliżu kasyna doskonale sprawdzą się takie działalności jak sklepy z wyrobami tytoniowymi – zwłaszcza jeśli godziny otwarcia będą się w pewien sposób zazębiać. Poza tym zapewne dobrym interesem byłoby otwarcie w sąsiedztwie wcześniej wspomnianego baru lub 24-godzinnego sklepu z alkoholami. Nie poleca się otwierania galerii sztuki lub salonów jubilerskich – ze względu na możliwość poczynienia pewnych dotkliwych szkód przez niezadowolonych z gry danego dnia osób. W sąsiedztwie kasyna sprawdzą się również klasyczne sklepy spożywcze typu Żabka lub Stokrotka – wydłużone godziny otwarcia mogą tu zdecydowanie pomóc – na godzinę przed zamknięciem obroty mogą osiągnąć całkiem zadowalający poziom, zwłaszcza kiedy klienci poznają ceny alkoholi w kasynie – część z nich będą woleli spożyć przed, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na dodatkowe rozdanie w grze. Sprytnie i tanio.

Ceny najmu lokali w pobliżu kasyna

Czy lokale w pobliżu kasyna są droższe od tych rozlokowanych w pozostałych częściach miasta? Niekoniecznie. Mogą one być nawet tańsze, ale to zależy od lokalizacji danego miejsca, odległości od centrum i wielu innych czynników. Ekskluzywne kasyna nadają pewnego prestiżu dzielnicy, w której są ulokowane, zatem nieco prościej jest wynajmować lokale w takiej okolicy. Dużo zależy też od tego czy budynek jest strzeżony, czy nie. Oczywiście bezpieczna okolica przyciąga klientów, a ta nieco bardziej niebezpieczna nieco ich zniechęca. Bywa, że mieszkania w mniej bezpiecznych dzielnicach są nawet o ⅓ tańsze niż te ulokowane w bardziej „prestiżowych” miejscach. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na co możesz sobie pozwolić w sensie finansowym i co jest w stanie przeszkadzać Ci nieco mniej, a co jest zupełnie nie do przyjęcia. Bywa, że dla niektórych sąsiedztwo kasyna jest zupełnie neutralnym czynnikiem w porównaniu z innymi występującymi w danej dzielnicy.

Czy warto wynająć lokal w pobliżu kasyna?

Co do wartości lokali użytkowych w pobliżu kasyna można dyskutować godzinami. Jednak warto pamiętać o tym, że najem z założenia jest czasowy. Nie wiążesz się z danym miejscem na wieczność i nikt nie ma prawa tego od Ciebie wymagać. Dlatego też nawet jeśli uważasz to za duże ryzyko, warto je ponieść i np. skorzystać z atrakcyjnych warunków najmu. Poza tym warto wiedzieć, że sąsiedztwo kasyna może podnieść obroty w Twoim sklepie, zwłaszcza jeśli dysponujesz towarami wyjątkowo chodliwymi dla amatorów nocnych rozrywek. Omówiliśmy też negatywne scenariusze, ale one nie muszą się sprawdzić. Zatem masz do rozważenia kilka kwestii związanych raczej z tym, czy odpowiada Ci dana dzielnica. W zasadzie kasyno też może zostać zamknięte.

Sąsiedztwo kasyn nadal nie jest zbyt mile widziane w naszym kraju. Może to mieć związek z pejoratywnym postrzeganiem gier hazardowych, które dopiero zaczynają być traktowane jako rozrywka lub wręcz sport. Warto brać to pod uwagę, jednak z drugiej strony – czy to tak do końca istotne? To Ty ostatecznie dbasz o wizerunek swój i swojej marki. Poza tym nie sposób odpowiadać za wszystko, co dzieje się wokół miejsca, w którym zdecydowałeś się założyć sklep lub zająłeś się nieco inną działalnością. Nie obawiaj się zatem o prestiż swojej firmy – z pewnością na tym nie ucierpi.

Bądź zatem przygotowany na to, że czeka Cię taka sama praca jak osoby, które wynajęły lokal usługowy w sąsiedztwie zupełnie innego rodzaju lokali – wiedz jednak, że na sąsiedztwie kasyna Twój biznes może skorzystać dość mocno. Trzeba go jedynie odpowiednio wyskalować, a z tym z pewnością poradzi sobie dobry marketingowiec. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku mieszkania w pobliżu kasyna, ale jak mówi stare porzekadło – człowiek jest w stanie przyzwyczaić się niemal do wszystkiego.