Piękne miasta Polski – Wisła

Biura podróży posiadają w swojej ofercie wiele interesujących ofert wypoczynku w górskim klimacie. Najczęściej wybieranym miejscem górskim jest Wisła. Jest to malowniczo położone górskie miasteczko. Od strony zachodniej otoczone jest widokiem Wielkiej Czantorii i Stożka. Strona wschodnia to to Równica oraz Barania Góra. Wisłą to miasto Beskidu Śląskiego, który odwiedzają liczni turyści.

Wybierając się na wycieczkę do Wisły warto, a raczej trzeba planować piesze wycieczki, które są jedną z wielu atrakcji tego miasta. Gęsta sieć szlaków turystycznych pozwala zaplanować wiele interesujących wycieczek pieszych, jak również rowerowych. W okresie zimowym miasto to przyciąga wielu narciarzy oraz snowboardzistów. Biura podróży organizujące wycieczki do Wisły posiadają w swoim programie zwiedzanie wielu interesujących miejsc tego miasta. Godnym uwagi jest Muzeum Beskidzkie, gdzie można zobaczyć jak wygląda tradycyjna góralska chata. Wielu ludzi zwiedza zabytkowy, drewniany kościół w Kubalonce, Amfiteatr, gdzie organizowanych jest wiele imprez kulturalnych. Wielu ludzi odwiedza Regionalną Izbę Twórcza. Można w niej zobaczyć tradycyjny sprzęt gospodarstwa domowego. Poza tym wielką popularnością cieszy się Muzeum Turystyki, które znajduje się na Polanie Przysłop’ pod Baranią Górą.

Sprawdź też przepiękne atrakcje nad Wisłą, korzystając z materiałów na kazimierz24.pl.

Jak widać Wisła cieszy się wielkim zainteresowaniem, nie tylko wśród turystów regionalnych, ale również z odległych regionów Polski. Wielu jest kuracjuszy i wczasowiczów z zagranicy, którzy wybierają to miasto na wypoczynek. Zagraniczne biura podróży posiadają w swojej ofercie właśnie wiele wycieczek czy też wczasów we Wiśle.