Jak ciekawie spędzić czas w Kwidzynie?

Kwidzyn to miasto kojarzone głównie z pięknymi zamkami i historycznymi miastami, po których można urządzać ciekawy wycieczki krajoznawcze i historyczne.

Pomorze bez wątpienia jest wspaniałą krainą, którą warto poznać. Jakie miejscowości w tej części kraju mogą okazać się wyjątkowo ciekawe dla turystów? Jednym z tych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić, jest Kwidzyn, który dokładnie opisaliśmy poniżej. Oprócz tego na pomorzu warto odwiedzić też Sopot, Gdańsk czy Gdynie, czyli tzw. Trójmiasto. Dla każdego ciekawskiego podróżnika przygotowaliśmy artykuł: co warto zobaczyć w Sopocie?, do którego lektury serdecznie zapraszamy.

Wracając do Kwidzyna – w tym nadwiślańskim grodzie każdy z nas spędzi niezapomniany urlop, a historyczne wycieczki pozwolą nam spotkać się z niezwykłymi zabytkami.

Jakie atrakcje turystyczne w Kwidzynie zasługują na szczególną uwagę gości?

Założony przez Krzyżaków Kwidzyn znany był już w początkach XIII wieku. Miasto to było ważnym punktem dla Krzyżaków, którzy właśnie stąd organizowali kolejne wyprawy na Prusy. Kwidzyn już w XIII wieku zyskał prawa miejskie, do dziś pozostaje jednym z najważniejszych i najciekawszych miast Pomorza. Jest też atrakcyjnym kierunkiem wycieczki dla tych, którzy lubią spotkania z historią i cennymi zabytkami.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w Kwidzynie?

Kwidzyn zyskał wielkie uznanie w świecie turystów głównie ze względu na tutejszy zamek. Jest to cenna perełka dawnej architektury, obok której nie można przejść obojętnie. Ta gotycka warownia kusi nie tylko pasjonatów średniowiecznego budownictwa, ale i tych, którzy chcą podziwiać obiekty niezwykłe. Ciekawa bryła, piękne wnętrza, kolekcja armat z dumą prezentowanych na zamkowym dziedzińcu oraz Muzeum Zamkowe, pełne wyjątkowych eksponatów – oto główne powody, dla których warto zajrzeć do Kwidzyna. W mieście tym czeka na zwiedzających również piękny obiekt sakralny. Jest nim katedra św. Jana Ewangelisty, która do dziś zachwyca swoimi obronnymi cechami.